İmplant

Diş hekimliğinde çok yaygın olarak kullanılan İmplantlar her türlü diş eksikliğinde kullanılabilen titanyumdan yapılmış vida benzeri suni köklerdir.

Bu suni kökler ağza yerleştirildikten sonra alt çenede 3-4 ay, üst çenede 5-6 ay beklenerek çene kemiğine kaynaşma sağlandıktan sonra üst yapı implanta monte edilir sonra sabit porselen veya hareketli bir protez yapılarak hastanın tedavisi bitirilir.

İmplant üstü Porselen kron ve köprülerin en büyük avantajı boşluğun önündeki ve arkasındaki sağlam dişlerin aşındırılması ve kaplanmasına gerek olmayışıdır. Boşluğa yerleştirilen İmplantlara monte edilen Porselen kronlar son derece estetik bir şekilde diş eksikliğini gidermektedirler. Tamamen dişsiz ağızlara da implant sayısı fazla tutularak tam ağız sabit köprüler yapılabilmektedir. Yada alt çeneye iki üst çeneye dört implant koyularak bunlara monte edilen girip çıkmalı bir protez de yapılabilmektedir.

İmplant ameliyatları halk arasında düşünüldüğü gibi zor ameliyatlar değildir ( Lokal anestezi altında yapılamaktadır) . Gelişen implant teknolojileri implant başarı oranını çok yükseltmiştir. Dişsizlik artık eskisi gibi korkulu bir rüya olmaktan çıkmıştır.

Randevu Alın

Acil Durum İletişim

Randevu Alın

Pazartesi – Cuma : 09:00 – 18:00

Cumartesi : 09:00 – 16:00